апрель, 2018 ел

Яңгул авылында яшәүче Михайлова Анна Николаевнага 19 апрель көнне 90 яшь тулды.

Бүген – 19 апрель көнне Балтачка Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе җитәкчесе Җәүдәт Әхмәтханов килде. Ул район җитәкчелеге озатуында Балтачта урнашкан берничә сәүдә ноктасында булып, алкоголь һәм спиртлы продукцияне сату белән кызыксынды. Көндезге сәгатьләрдә район Советының утырышлар залында район башлыгы Рамил Нотфуллин белән бергәлектә алкогольле һәм спиртлы эчемлекләрнең легаль булмаган әйләнешен ачыклау һәм кисәтү буенча район ведомствоара комиссия утырышы эшчәнлегендә катнашты.

Яңгул авыл җирлеге Бөек  Җиңүнең  73 еллыгы уңаеннан, хәр тол калган сугыш ветераны янында булып, аларның хәлләрен белеп, бәйрәм белән тәбрик итеп, президент буләген тапшырды.

17 апрель көнне Түнтәр авыл китапханәсендә 5 сыйныфта укучы балалар белән Тукай айлыгы уңаеннан “Милләтемнең кояшы син, и моңлы, нурлы Тукай!” дип исемләнгән әдәби кичә үткәрелде. Максатыбыз, балаларда  Г.Тукай турында белемнәрне тирәнәйтү, әдипнең иҗатын өйрәнүгә кызыксынуларын арттыру, балаларның иҗади сәләтләрен үстерү һәм әдибебез иҗаты аша туган илебезгә, туган телебезгә мәхәббәт тәрбияләү, бер-берсе арасында дуслык, чит милләт кешеләренә хөрмәт, игьтибарлылык, ихтирамлык тәрбияләү иде. Бик җылы, җанлы үтте кичәбез. Белемнәребезгә дә сокланырлык.

19.04.2018 елда  Бөек Ватан сугышы ветераннарының  тол калган хатыннарына ТР Президентының күчтәнәчләре таратылды. Нөнәгәр авыл җирлеге территориясендә 6  Бөек Ватан сугышы ветераннарының  тол калган хатыннары яши. Бүләкне авыл җирлеге башлыгы Ахметханов А.З. тапшырды.  Бөек Ватан сугышы ветераннарының  тол калган хатыннарын ТР Президенты, район хакимияте,  авыл җирлеге башкарма комитеты һәм шәхсән үз исеменнән якынлашып килүче Бөек Җиңү көне белән котлады. Аларга саулык, сәламәтлек, балалары, оныклары янәшәсендә кадер-хөрмәттә яшәүләрен теләде.