февраль, 2017 ел
җомга

Норма авылында яшәүче Гөлсирә Хөснетдин кызы Галиевага 17 февраль көнне 90 яшь тулды.

Түбән Субаш авылында  яшәүче Рәхимә Хади кызы Исеевага 17 февраль көнне 90 яшь тулды.

15-17 февраль көннәрендә Балтач үзәк зурлар китапханәсенең уку залында Әфганстаннан Совет гаскәрләрен чыгару көне уңае белән киң катлау китап укучыларга "Мәңге төзәлмәс яра" исемендә китап күргәзмәсе тәкъдим ителде. Яшьләр дә, олы яшьтәге китап укучыларыбыз да күргәзмәгә куелган әдәбият белән кызыксынып таныштылар

Китапханәдә күп төрле бәйгеләр үткәрелә. Республика  күләмендә уздырылган  ”Музей литературного героя” исемле иҗади бәйгедә катнашып, Кили авыл китапханәсенең актив китап укучылары   5 сыйныфтан   Шигабутдинова Гөлшан  3 урынны, 4 сыйныфтан Хәбибуллин Әмир 2 урынны  яуладылар.

Шулай ук Республика күләмендә  “Тылсымлы куллар” журналы катнашында  уткәрелгән  “Кояшлы балачак” бәйгесендә катнашып, 2 сыйныф укучысы Зилә Зиннатуллина дипломга ия булды.Иҗади эшләвегез дәвамлы булсын, котлыйбыз Сезне!