август, 2016 ел
чәршәмбе

2016 нче елның 24 нче августында “Парк һәм скверлар” программасы кысаларында Балтач районы “Наз” тернәкләндерү бүлекчәсендә тернәкләнү узучылар белән биредә эшләүче хезмәткәрләр нарат күркәләре җыйдылар.

Урып-җыю эшләре төгәлләнеп килә, районыбыз кырларында санаулы гектарлар калып бара. Ләкин киләсе ел уңышына нигез салу быелдан ук башлана.  Җир дөрес эшкәртелгәндә һәм уңдырышлы булганда гына зур уңышка ирешергә мөмкин.   Туфракны көзен дөрес эшкәртү технологиясе хакында тәҗрибә уртаклашу уңаеннан, 23 август көнне “Сорнай” җәмгыяте кырларында семинар-киңәшмә узды

Чепья балалар китапханәсенә  җәй көне кече яшьтәге китап укучылар өчен махсус җиһазлар кайтты. Уңайлы итеп эшләнгән урындык, өстәл, киштәләрне һәркем ошатты. Балалар рәсем ясыйлар, укыйлар, хәрефләр, саннар өйрәнәләр.