август, 2016 ел
җомга

17 август көнне "Казанский репортер"  һәм «Татар-информ» электрон басмаларында  “В Балтасинском районе водитель комбайна выпал из кабины и попал под колесо” һәм  “Балтачта комбайн астында калган ирне Республика клиник сырхауханәсенә китергәннәр. 29 яшьлек ир авыр хәлдә.” дигән язмалар дөнья күрде һәм республика матбугат чараларына таралды.

Парклар hәм скверларда чаралар үткәрү буенча расланган план кысаларында 19 нчы август көнне “Наз” социаль-тернәкләндерү бүлекчәсендә урнашкан хәриячеләр аллеясендә тернәкләнүчеләр арасында физкльтура буенча инструктор Рузилә Гафиуллина тарафыннан  шашка ярышы үткәрелде.

17 август көнне Балтач үзәк китапханәсе хезмәткәрләре СМУ микрорайоны балалар мәйданчыгында «Факел” яшүсмерләр клубы белән берлектә балалар һәм өлкәннәр өчен “Урам китапханәсе” оештырдылар. Чарада катнашучылар  китап һәм журналлар белән   кызыксынып таныштылар, яратып укыдылар.

Шеншенэр хэм Ор узешчэннэре жэмгыятебезнен иген-кырларында мул уныш жыйган тырыш игенчелэребезне котлап ял концерты тэкъдим итте.