май, 2015 ел
чәршәмбе

Жиңунең 70 еллыгы уңаеннан  Балтач районы Дорга авылында яшәүче Константинов Василий Яковлевичнын үзәк  авыл урамыннан йортына керә торган юлына ремонт ясалды. «Активист» авыл хуҗалыгы җитештерү кооперативы җитәкчесе Семенов Герман Владимировичка һәм Куныр авыл җирлеге башлыгы Асхадуллин Зиннур Нурлыҗановичка чиксез рәхмәтебезне белдерәбез.

13 май көнне халыкка «Наз» комплекслы хезмәт курсәтү үзәгендә социаль һәм медицина хезмәткәрләре өчен уку оештырылды. Өйгә барып социаль хезмәт булекчәсе мөдире Әнисә Хәйруллина «Осторожно мошенничество» темасына лекция укыды һәм буклетлар таратты.

Россия Федерациясе гражданнарының сайлау хокукларына һәм референдумда катнашу хокукына төп гарантияәләр турында”гы Федераль законның  18 статьясы һәм “Татарстан Республикасы Сайлау Кодексы”  турындагы 21 нче номерлы Татарстан Республикасы Законының 26 статьясы нигезләрендә, муниципаль берәмлекләренең вәкиллекле органнарына депутатлар сайлауларын уздыру максатыннан җирлек Советлары  тарафыннан Балтач муниципаль районында түбәндәге бермандатлы сайлау округлары һәм аларның схемалары расланды