апрель, 2015 ел
җомга
Бүген 10.00 сәг. Балтач район башлыгы урынбасары Наил Сабирҗанов җитәкчелегендә  авыл җирлеге башлыкларына һәм җирлекләрдәге муниципаль хезмәткәрләргә укулар уздырылды.

Соңгы вакытларда халыкка китапханә хезмәте күрсәтүдә күчмә китапханәләр эшчәнлегенә игътибар арта башлады. Бу эш формасы китапханәдән ерак  яшәгән яки китапханәгә үзе килә алмаган китап укучыларны  китап белән тәэмин итүне   күздә тота. Шушы максаттан безнең район авылара үзәк китапханәсендә  9 китап бирү пункты, 10 күчмә китапханә эшли.

3 апрель көнне үзәк китапханәнең методик бүлегендә  район китапханәчеләре  түгәрәк өстәл артында сөйләшүгә җыелды.  Эшлекле сөйләшүдә сүз күчмә китапханәләр, китап бирү пунктларының эшчәнлеге, алда торган бурычлар, килеп туган проблемалар, документларны дөрес итеп алып бару хакында  булды.  Китапханәчеләр бер-берсенең эш тәҗрибәсе белән таныштылар, эш барышына фикерләрен әйттеләр, киләчәккә планнары белән уртаклаштылар.

23 марттан - 31 мартка кадәр язгы каникул көннәрендә Балтач үзәк китапханәсе яшүсмерләр арасында Бөек Җиңүнең 70 еллыгы уңае белән "Что такое патриотизм?" темасында анкета үткәрде.